درباره ما

چاپ پست الکترونیک

تالار مجازي بورس ايران توسط شرکت اطلاع رساني و خدمات بورس وابسته به سازمان بورس و اوراق بهادار و با هدف آموزش و آشنايي علاقه‌مندان سرمايه گذاري در بازار بورس ايران با سازوکار مناسب سرمايه گذاري در بورس راه اندازي شده است. براي فعاليت در اين تالار، کاربران نه نياز به پول دارند و نه ضرر خواهند کرد. هدف اصلي اين سامانه، آموزش عملي سرمايه گذاري در بورس است. قيمت ها، شاخص ها و ساير اطلاعات در تالار مجازي، واقعي و منطبق بر شرايـط واقعي بازار است، بطوري که گويي کاربر واقعا درحال سرمايه گذاري در بورس است.

عملکرد تالار در يک نگاه

براي استفاده از امکانات تالار مجازي بورس ايران، ابتدا بازديد کننده بايستي در سامانه ثبت نام نمايد. بعد از اين مرحله کاربر مي تواند وارد سيستم(Login) شود. کاربر پس از ورود به سامانه و تشخيص هويت او، به صفحه اصلي راهنمايي مي شود. در اين صفحه که تابلوي اصلي بورس، صندوق هاي سرمايه گذاري، نمودار شاخص ها و... وجود دارد کاربر مي تواند به قسمت هاي مختلف سامانه دسترسي پيدا کند.

روال کلي کار بدين شکل است که کاربر ابتدا در يک مسابقه بايد ثبت نام کند. سپس کاربر مي تواند در اين مسابقه اقدام به خريد و فروش سهام و واحدهاي سرمايه گذاري صندوق هاي سرمايه گذاري موجود در تابلوي اصلي بورس نمايد. بدين ترتيب او مي تواند عملکرد خود را در خريد و فروش سهام و تحليل بازار با ديگر کاربران سامانه مقايسه نمايد تا بدين ترتيب مهارت لازم در بازار واقعي بورس را کسب نمايد.

تصوير برگزيده

خبرنامه

جهت عضویت درخبرنامه، آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید. :

تابلو اعلانات